Biz kimiz


Emekli olduktan sonra bende 2006 yılında sizler gibi ceviz yetiştiriciliğine merak sararak ceviz yetiştiriciliğine başladım. Takriben 6 yıl sonra hasat almaya başladım. İlk hasadımda ceviz soymanın ne kadar zor bir iş olduğunu gördüm.


İlk hasatta bu kadar zorlandıysan ilerideki zamanlarda soyma ile baş edemeyeceğimi anladım. Bir ceviz soyma makinesi almak istediğimde sadece zımparalı modeller olduğunu gördüm bir sanayici olarak bunun uzun süre kullanılamayacağını düşünerek kendime bir makine yapmak istedim.


Uzun araştırmalar sonunda soyma sistemini rendeli yaptım. Oturdum makineye baktım olmuştu evet bu makine bana lazımsa ceviz yetiştiren herkese lazımdır dedim üç makine daha yaptım. O yıl üçünü de sattım ikinci yıl sekiz adet yaptım bunlarıda sattım. Üçüncü yıl yirmi dört adet yaptım artık sadece bu işi yapacak bir atölye kurdum ve yedi yıldır kendi adımı marka kullanarak veli ikiz makine sanayi olarak cevizle ilgili tüm makineleri üretmekteyiz. Değerli ceviz üreticileri şimdi bakın ceviz soyma ile ilgili tüm makinelerin %90 rendeli.


Tarih 01/02/2021 şimdi kurutmalara bakın ilk kurutma raflarını biz ürettik. Kurutma fırınları ile ilgili gelişmelere bakın kutu kurutmalarda en homojen kurutan bizim kurutmalarımız. Yıllar içinde bizi yine kopyalayacaklar. Endüstriyel ceviz işleme sistemini ilk yapanlardanız. Evet biz firma olarak ceviz işleme makineleri sektöründe değişimi gerçekleştiren firmayız. Ben ürünlerimin taklit edilerek rakip olan fikir hırsızlarından korkacak biri değilim.

Fikir sahipleri geliştirir fikir hırsızları çalar ama unutmasınlar fikir sahipleri hep bir adım öndedir.   


Veli iki makine sanayi olarak biz üretmeye değişmeye devam ederek değerli ceviz üreticilerinin yaşadığı tüm sorunları çözmeye devam edeceğiz.Makine.Com ile dijital platform'da yerimizi aldık ;


1996 yılında başlayan bir hayalimdi internetten makine almak satmak. 1998 yılında ilk teşebbüste bulundum, yani Türkiye’de ilk web işletmeciliğine başlayan biriyim.  Şimdi www.makine.com ile hizmetinizdeyiz.  


Şimdi 25 yıllık hayalimi gerçekleştiriyorum. Makine ticaretinin gerçek anlamda yapıldığı güvenilir online web işletmeciliği başlıyor. 


İnternet sitemizde neler olacak.

1- Online makine satışı 

2- Makine üreticileri ve satıcıları 

3- İkinci el makine ticareti yapan firmalar

4- Makine kiraya veren firmalar

5- Sahibinden makine alım ve satımı

6- Satılık atölye ve fabrikalar.


Değerli makine kullanıcıları www.makine.com  internet sitemizden ihtiyacınız olan makineleri güvenle alabilirsiniz.

                                                                                                                      Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın