60 Kg Ceviz Soyma Makinesi

Ürün Fiyatı : Sorunuz TL

Ürün Kodu:
  • #101

B GRUBU 60 KG KAPASİTELİ STANDART DEVİRLİ CEVİZ SOYMA MAKİNESİ

     Yeşil kabuklu cevizlerin hasat işleminden sonra yeşil kabuğunu soymaya yarayan makinemiz soyma işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirerek zamandan kazandırır. Hızlı bir şekilde soyulan ceviz kurutma işlemine alınır. Kalite ve lezzet bakımından yüksek ürünler elde edersiniz.

     Kaliteli ceviz elde etmek için hasat yapığınız cevizlerin yeşil kabuklarının çatlamasına dikkat ediniz.  Yeşil kabukları çatlamış cevizlerin içleri daha dolgun olur ve büzüşme yapmaz. Ceviz soyma işlemi ister yeşil kabukları çatlamış olsun isterse çatlamamış makinelerimiz için fark etmez hepsini rahatlıkla soyar. 

    Makinelerimizi çalıştırmak için bir elektrik fişi birde suyu bağlamak için bir hortum yeter. Makinemizin fişini elektrik prizine takınız su girişine de hortumu bağlayınız makinemizin içine takriben 60 kg yeşil kabuklu cevizleri boşaltınız makinemizi şartelden açarak çalıştırınız makinemiz çalıştıktan sonra suyu açınız makinemizin atık kanalından su ile birlikte soyulan ceviz posaları gelecektir bu şu demektir makinemiz soyma işlemine başlamıştır.   Makinenin içerisine konulan cevizler 12 ile15  dk içerisinde soyulur. Kenarlarında ve tabanda bulunan krom rende sayesinde kısa sürede soyma işlemi yapan makinemiz krom rendenin paslanmaz ve kolay aşınmaz özelliğiyle değiştirmeye gerek kalmadan senelerce aynı süre içerisinde soyum yapar. Soyulan yeşil kabuklar su yardımı ile atık kanalından çıkar ve soyulan cevizlerinizi boşaltma kapağını açarak kasalara boşaltabilirsiniz.

     Makinemizin kurulumu yoktur. Çalışması için sadece su ve 220 w elektiriğe bağlamak yeterlidir.

     Makinelerimizin motorları hiçbir şekilde sorun çıkarmayan arızaya yol açmayan bakım gerektirmeyen redüktörlüdür. Sadece yılda bir kez çalıştırmadan önce redüktör yağını kontrol ediniz. Ceviz soyarken makinenin içerisinde olan cevizlerin ağırlığı ve titreşimin motora gelmemesi için yataklama sistemi kullanılmıştır. Türkiye de yataklama sistemi sadece firmamız tarafından kullanılmaktadır. Tüm parçalar uzun yıllar kullanılabilmesi amacıyla CNC Makinelerde imal edilmiş olup motor ve redüktör aksamı dahil tamamen yerli malzeme kullanılmıştır. Makinelerimiz dış etmenlere dayalı elektrostatik boyalar ile boyanmaktadır.Kazan boyu :  60  cm

Kazan çapı :  52 cm

Makine boyu :  98 cm

Makine eni : 92 cm

Motor :  1 HP


tamam


Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın