Kırma Makinesi

Ürün Fiyatı : Sorunuz TL

Ürün Kodu:
  • #117
KIRMA MAKİNESİ

Makinelerimiz keçiboynuzu, andız, mısır, arpa, buğday ve yulaf gibi bakliyat ve hububatların kırımında kullanılır. Makinenin içindeki silindir sistemi ön tarafında bulunan 2 kol sayesinde ayarlanabilir. Bu sayede istediğiniz büyüklükte kırma yapılabilirsiniz.
 Silindirlerin üzerinde bulunan çivili sistem sayesinde ürünleri birkaç noktadan kırar.
Makinelerimize kurulum yapmak gerekmez ve teslim alındığında kullanıma hazırdır.
Makinenizi kullanıma başlamadan önce sert ve düz zemine koyunuz. Makinenizi çalıştırmak için elektriğe bağlayınız. Makinenin yan tarafında bulunan açma kapama düğmesinden çalıştırınız
Kırıma işlemi yapılırken kıracağınız ürüne göre topların mesafelerinin ayrılması gerekir. Ayrım yapılmayan ürünlerin büyüklerinin içi kırılırken küçükler kırılmayabilir. Toplarda mesafe ayarı yaparken elinizdeki alyan anahtarla yan tarafta bulunan zincir ayarlama vidasını gevşetiniz toplar arasındaki mesafeyi ayarladıktan sonra zincir boşluğunu alarak yeniden sıkınız.
Makinede kırma yapmadan önce silindir ayarını mutlaka yapınız. Ayarını yaptıktan sonra kontrol için kırmak istediğiniz üründen bir miktar makinenin üst kısmındaki  ürün giriş bölümünden atınız makinayı çalıştırıp boşalma kapağını açarak kırım yapınız silindirler istediğiniz ayarda değil ise istenilen ayarı bulana kadar deneme yapıp ürün kırmasına başlayabilirsiniz.

Makinemiz keçi boynuz ve andız pekmezi yapanlar için çok ideal bir kırma yapar. İstendiğinde andızların çekirdeğini de kırarak çekirdek içinde bulunan yağlarında alınmasını sağlar.


Yorumlar (0)

Henüz onaylanmış yorum yok!
Yazıya ilk yorumu siz yazarak düşüncelerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Yorum Yazın